Facebook

Twitter

YouTube

pl. Niepodległości 4, 64-300 Nowy Tomyśl, 61 44 20 800
Polish English French German Russian
 
 

KONKURS w ramach akcji BEZPIECZNE WALENTYNKI

                         MAM CZAS ROZMAWIAĆ….

Państwowa Inspekcja Sanitarna jest jednym z realizatorów zadań wynikających  z Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS. Działalność informacyjno-edukacyjna odgrywa znaczącą rolę w profilaktyce zakażeń. Sprzyjającym dniem do podjęcia działań w zakresie zapobiegania zakażeniom wirusem HIV i chorobie AIDS jest Dzień Zakochanych – WALENTYNKI.

Dla większości z nas nie ma nic cenniejszego niż poczucie bycia kochanym. W tym dniu szczególnie oczekujemy na wyrazy miłości: kwiaty, upominek, miłe słowo, bliskość. Jednak nie możemy zapomnieć, że w tym dniu możemy otrzymać również niechcianą walentynkę, która będzie towarzyszyć nam przez cały czas nie tylko w tym dniu – HIV.

Istnieją trzy drogi zakażenia wirusem HIV:

  • kontakty seksualne,
  • krwiopochodna,
  • wertykalna (dziecko może zakazić się od matki podczas ciąży, w czasie porodu oraz karmienia piersią).

Dane epidemiologiczne:

HIV i AIDS w Polsce - dane od początku epidemii (1985 r.) do 30 września 2017 roku:

  • 22 334 zakażonych ogółem
  • 3 530 zachorowań na AIDS
  • 1 376 chorych zmarło

Epidemiologia - otwórz

Opracowano na podstawie danych NIZP-PZH. Więcej na ten temat www.pzh.gov.pl

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy jesteś zakażony wirusem HIV zapraszamy do odwiedzenia Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego, w którym bezpłatnie i anonimowo można wykonać test na obecność wirusa HIV. Najbliższy Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny znajduje się w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 77a, budynek Noble Tower (PKD pod ww. adresem będzie funkcjonował do końca marca br.).

Wykaz PKD 2018 r. - otwórz

Jeśli masz pytania, wątpliwości czy obawy związane z zakażeniem HIV i chorobą AIDS zadzwoń: Telefon Zaufania AIDS: 801 888 448 oraz 22 692 82 26.

 

 KONKURS!!!!

W ramach akcji „Bezpieczne Walentynki” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Tomyślu zaprasza pełnoletnich mieszkańców powiatu nowotomyskiego do konkursu, polegającego na rozwiązaniu rebusu. Wśród wszystkich uczestników, którzy prawidłowo nadeślą rozwiązanie rebus zostanie rozlosowana nagroda niespodzianka. Rozwiązanie rebusu wraz z danymi uczestnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania, tel. kontaktowy) należy przesłać w terminie do 21 lutego 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wiadomość o przyznaniu nagród zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.psse-nowytomysl.pl oraz w Tygodniku „Nasz Dzień po Dniu” w dniu 27 lutego 2018 r.

Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane i wykorzystywane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Tomyślu zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 poz. 922) na potrzeby rozwiązania rebusu oraz przekazania nagród.

REBUS - otwórz

Rebus

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Pliki do pobrania

Kontakt

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Tomyślu
pl. Niepodległości 4
64-300 Nowy Tomyśl
 
NIP: 788-10-17-902
REGON: 000631730
 

Archiwum

Statystyki odwiedzin

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
651
1312
3729
551182

Mapa zagrożeń

Newsletter