Facebook

Twitter

YouTube

pl. Niepodległości 4, 64-300 Nowy Tomyśl, 61 44 20 800
Polish English French German Russian
 
 

Szkolenie MŁODZIEŻOWI LIDERZY ZDROWIA - KONTRA HIV

Czy można zakazić się wirusem HIV przebywając w tym samym pomieszczeniu co osoba zakażona tym wirusem? Czy komary przenoszą wirusa HIV? Czy matka zakażona wirusem HIV może zakazić swoje dziecko? Odpowiedzi na ww. pytania uzyskali uczestnicy szkolenia w ramach projektu edukacji rówieśniczej „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV”, który jest elementem realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV  i Zwalczania AIDS.  

W tym szkoleniu zorganizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu udział wzięli uczniowie klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotomyskiego.

Program szkolenia obejmował część wykładową, w której przedstawiono podstawowe informacje w zakresie profilaktyki HIV/AIDS (epidemiologia, podstawowe pojęcia, drogi zakażenia, objawy i leczenie oraz aspekty prawne) oraz część warsztatową, której celem było kształtowanie właściwych umiejętności i zachowań prozdrowotnych, promowanie postaw szacunku wobec siebie  i drugiej osoby oraz akceptacji wobec zakażonych HIV i chorych na AIDS.

Głównym założeniem szkolenia było przygotowanie uczniów do edukowania swoich rówieśników w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, umiejętnego słuchania oraz właściwego reagowania na ich problemy.

Szkolenie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu.

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Pliki do pobrania

Kontakt

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Tomyślu
pl. Niepodległości 4
64-300 Nowy Tomyśl
 
NIP: 788-10-17-902
REGON: 000631730
 

Archiwum

Statystyki odwiedzin

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
645
1312
3723
551176

Mapa zagrożeń

Newsletter